Здати тест на коронавірус для пред'явлення у закладах та транспорті

Оберіть мету тестування:

Оберіть найкращу пропозицію

Спочатку

FAQ

Правила поїздок між регіонами - документи для пасажирів

МОЗ України повідомляє, що з 21 жовтня застосовуються обмежувальні дії для користування міжрегіональним транспортом.

У регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки пасажирам потрібно буде мати один із документів.

Документ про вакцінацію:

  • COVID-сертифікат, оформлений на порталі чи в додатку “Дія”, Міжнародне свідоцтво про вакцинацію або іноземний COVID-сертифікат
  • форма 063-О про отримання однієї дози вакцини

Негативний результат тесту на коронавірус (COVID-19), що чинний 72 години від часу тестування:

  • ПЛР-тест 
  • експрес-тест на антиген 

 

Правила не поширюються на пасажирів легкових автомобілів, якщо всі вони члени родини або якщо пасажирів старше 14 років не більше 5.

Правила відвідування громадських місць за червоного рівня епіднебезпеки

У Києві під час червоного рівня епіднебезпеки дозволяється відвідувати громадські місця за наявності зеленого Ковидного сертифікату або негативного результату аналізу на коронавірус чинного 72 години. Визнаються лише результати ПЛР-тесту та Антиген-тесту.
До таких громадських місць належать: заклади громадського харчування (кафе та ресторани), торгово-розважальні центри, кінотеатри, заклади культури та спорту.

Види тестування на СOVID-19

ПЛР Тестування. Взяття біоматеріалу за допомогою зішкрібу зі слизової оболонки.

Тестування методом ПЛР – молекулярна діагностика, яка визначає наявність або відсутність РНК коронавірусу. Для визначення РНК як. беруть мазок зі слизової носоглотки. Подібний аналіз є експрес-діагностикою на визначення РНК коронавірусної інфекції, який можна здати прямо на прийомі у лікаря. Тест показує, чи заражена людина в момент взяття мазка і в основному застосовується при виписці пацієнта, який перехворів на COVID-19.

ІФА тестування. Взяття сироватки крові з вени.

Імуноферментний аналіз крові є тестом на антитіла і має більшу інформативність, оскільки показує перебіг хвороби на поточний момент і дає інформацію про те, що людина перехворіла на COVID-19 протягом приблизно двох місяців. Достовірної інформації про те, скільки часу антитіла дають захист від повторного зараження коронірусом, поки немає. Тестів на антитіла є 5 видів, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Для аналізу на імуноглобуліни беруть кров із вени або з пальця. За основні показники беруть IgM та IgG, рідше використовують IgA.

Таким чином, аналіз крові на антитіла (імуноглобулін) до коронавірусу SARS CoV-2 підійде тим, хто підозрює, що перехворів у легкій формі або безсимптомно, а також тим, хто хоче стати донором імунної сироватки, для хворих на COVID-19 у тяжкій формі. Мазок на визначення РНК коронавірусної інфекції методом ПЛР підходить, коли людина захворіла на гостру респіраторну інфекцію і впевнена, що раніше не хворіла на Ковіда.

    Отримати допомогу

    Виникли труднощі з вибором? Необхідна консультація? Залиш контакти і кваліфікований фахівець з радістю допоможе тобі з вибором.