Антитіла IgG до Spike-білку Коронавірусу

Синоніми: Коронавірус. Ковід. Covid. SARS-Cov-2. 2019-nCoV. Spike-білок. SARS-CoV-2 IgG QuantiSpike.

ЛабСервіс
Рекомендовані дні здачі аналізу:
ПнВтСрЧтПтСбНд
Навіщо цей тест?

Для кількісного визначення IgG антитіл до spike-білку коронавірусу SARS-CoV-2, що дає можливість провести оцінку наявності протективних антитіл.

У яких випадках призначають?

Після перенесеного захворювання на SARS-CoV-2 та після вакцинування.

Підготовка до тестування

Не вживати їжу протягом 12 годин до дослідження.
Виключити фізичне та емоційне перенапруження протягом 30 хвилин до дослідження.
Не палити протягом 30 хвилин до дослідження.

Інформація про тест

Коронавірусна інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2, котрий раніше у людей не виявлявся. Вплив цього вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка, в більш тяжких випадках розвивається пневмонія. Середній інкубаційний період при COVID-19 складає 6,5 днів, а його крайні межі- від 3 до 21 дня. Коронавірус SARS-CoV-2 є РНК-вмісним вірусом з характерною оболонкою з відростками у вигляді «корони». До основних структурних білків вірусу належать білок оболонки (Е), білок мембрани (М), спайковий (S) глікопротеїн та нуклеокапсидний (N) білок. Білок S на поверхні віріону SARS-CoV-2 опосередковує розпізнавання рецепторів та злиття мембран з молекулами ACE2, які в основному експресуються на пневмоцитах II типу, епітеліальних клітинах товстої кишки та нирок. Він містить три фрагменти, а саме ектодомен, трансмембранний домен та короткий внутрішньоклітинний сегмент. Ектодомен складається з рецептор-зв’язуючої субодиниці S1, що містить RBD-домен, та субодиниці злиття з оболонкою (S2). Під час вірусної інфекції C-кінцевий домен фрагмента S1 зв’язується з позаклітинним доменом пептидази (PD) ACE2 для забезпечення прикріплення вірусу до поверхні клітини-мішені. N-кінцевий домен фрагмента S1 зв’язується з гліканами. Приєднання викликає розщеплення білку S між фрагментами S1 и S2 клітинними протеазами, що, в свою чергу, ініціює злиття вірусних та клітинних оболонок за допомогою субодиниці S2.
Хоча більшість вірусних білків здатні індукувати продукцію специфічних антитіл після зараження SARS-CoV-2, а визначення антитіл до N- та S-білку широко використовуються в серологічній діагностиці COVID-19, антитіла, спрямовані на вірусний S-білок, є більш вартими уваги, оскільки вони можуть блокувати потрапляння SARS-CoV-2 в клітини-господарі. А з огляду на те, що більшість вакцин індукують антитілоутворення саме до spike-білку, визначення специфічних IgG до цього антигену також дає можливість провести оцінку наявності протективних антитіл після перенесеного захворювання або вакцинації проти COVID-19.

Розкрити