Антитіла IgG до Коронавірусу SARS-CoV-2

Синоніми: Антитіла IgG до коронавірусу SARS-CoV-2. Антитіла до Ковіду.

Діаген
Рекомендовані дні здачі аналізу:
ПнВтСрЧтПтСбНд
Навіщо цей тест?

Епідеміологічний скринінг на SARSCoV-2 з метою коректного виявлення всіх пацієнтів, які експонувалися вірусу SARSCoV-2.
Оцінка імунної відповіді до COVID-19 для всіх груп населення.
Перевірка медичних працівників та інших осіб, які здійснюють догляд за пацієнтами з СOVID-19.
Додаткове тестування при наявності симптомів, що не виключають COVID-19, і негативному результаті ПЛР.
Перевірка осіб після контакту з хворими, у яких лабораторно підтверджено COVID-19, або з тими, хто прибув з країн з високим рівнем поширення COVID-19.

У яких випадках призначають?

При діагностиці недавно перенесеної коронавірусної інфекції, в тому числі безсимптомного перебігу захворювання.
При диференціальної діагностики захворювань, схожих з плином коронавірусної інфекції COVID-19.

Підготовка до тестування

Не вживати їжу протягом 2-3 годин до дослідження, можна пити чисту негазовану воду.
Не палити протягом 30 хвилин до дослідження.

Інформація про тест

Коронавірусних інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, викликається новим штамом вірусу SARS-CoV-2, який був виявлений в грудні 2019 року.
COVID-19 поширюється між людьми повітряно-крапельним шляхом при прямому контакті або по повітрю на відстані близько півтора метра один від одного. Після інфікування симптоми COVID-19 можуть з’явитися протягом двох тижнів, в основному це лихоманка, кашель, задишка. Серед інших симптомів відзначають нежить, втрату нюху, головний біль, слабкість, діарею і нудоту. Вважається, що люди похилого віку, вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями, курці знаходяться в групі підвищеного ризику.
Також зустрічається безсимптомне носійство вірусу, носіями найчастіше стають діти і молоді дорослі. Вони можуть передавати вірус іншим людям при контакті, при цьому у них самих не розвиваються симптоми захворювання.
Аналіз крові на антитіла до вірусу SARS-CoV-2 – дослідження, яке дозволяє перевірити наявність антитіл в крові до збудника нової коронавірусної інфекції COVID-19.
Інфекційний процес супроводжується виробленням антитіл двох типів: IgM і IgG.
IgM-антитіла виробляються першими, їх рівень швидко наростає на початку інфекції, досягаючи максимуму в гострий період хвороби, а потім поступово знижується, повністю зникаючи до моменту одужання. Таким чином, вони залишаються в крові близько тижня і позитивний аналіз означає, що людина піддалася інфекції недавно, вона в гострій формі.
IgG-антитіла також з’являються в крові в гострій стадії інфекційного процесу, але максимальна їх вироблення відбувається зазвичай через 10-14 днів після перенесеної інфекції. Виявлення IgG-антитіл до збудника COVID-19 свідчить, що людина одужує або вже перехворів коронавірусною інфекцією.
Якісне дослідження відображає наявність або відсутність антитіл в крові, але не визначає їх концентрацію. Для цього виконують кількісний тест, який показує титри антитіл, що дозволяє визначити стадію інфекційного процесу і дає можливість розрахувати напруженість імунітету, тобто рівень несприйнятливості до даної інфекції.

Розкрити