Здати тест на коронавірус COVID-19

Оберіть мету тесту:

Оберіть найкращу пропозицію

Спочатку

ПЛР-тест на Коронавірус COVID-19

1 день
Дізнатись більше
Рекомендовані дні здачі аналізу:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
дивитись ще 5 пропозицій

Антитіла IgA до Коронавірусу SARS-CoV-2

2 дні
Дізнатись більше
Рекомендовані дні здачі аналізу:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
дивитись ще 2 пропозиції

FAQ

Як записатися на тестування

Щоб здати тест на коронавірус ви можете викликати медсестру додому (в офіс) або відвідати пункт забору аналізів наших лабораторій.
Записатися ви можете декількома способами:

 • оформити замовлення на аналізи на сайті
 • зателефонувати нам за тел. +38 067 579 2401 
 • написати нам у Telegram або Viber
Як відбувається забір біоматеріалу пацієнта

Забір матеріалу для виконання ПЛР-тесту на коронавірус та експрес тесту на антиген до ковіду проводиться методом зішкрібу (мазок) зі слизової оболонки носоглотки та ротової порожнини. Мазок береться за допомогою пластикового зонду з тампоном. Маніпуляція із забору матеріалу триває лише 10-15 секунд.

Для тесту на антітіла до коронавірусу та інших аналізів виконується забір крові з вени за допомогою спеціальної одноразової системи, в яку входить голка і пробірка (вакутайнер). Взяття крові проводиться з порушенням цілісності шкіряного покриву. Для уникнення утворення гематоми після взяття крові, необхідно притиснути місце уколу на 5 хв.

 
Як забезпечується захист пацієнтів від інфекції під час виконання тестів

Безпека – це ключова перевага при здачі аналізів вдома. Пацієнти не наражаються на ризик підхопити інфекцію при контакті з хворими в пункті забору аналізів або під час перебування у громадському транспорті по дорозі до лабораторії.

Медсестри LAB24 для кожного візиту використовують одноразові комплекти засобів індивідуального захисту, що відповідає вимогам статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 9 грудня 2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Коли будуть готові результати аналізів

Терміни виконання аналізів.

Терміни лабораторного дослідження вказані в умовах кожного тесту. Ці терміни відрізняються в різних лабораторіях і залежать від дня забору, часу забору та тривалості самого дослідження.

Термін виконання ПЛР-тесту до коронавірус.

Час від моменту забору мазка до отримання результату може становити від 6 годин до 24 годин і більше. Якщо ви бажаєте отримати результат в день здачі тесту вам варто викликати медсестру не пізніш як на 12:00 та обрати лабораторію ХелсіЛаб. Майте на увазі, що в період сплеску захворюваності, особливо, коли Київ знаходиться в помаранчевій або червоній зоні видача результатів тесту може статися на кілька годин пізніше. У термінових випадках рекомендуємо вам залишити адресу електронної пошти, куди направляються готові результати в першу чергу.

Термін виконання експрес-тесту Антиген до COVID-19.

Дізнатися статус тесту – позитивний чи негативний можна вже через 10 хвилин після забору – про це вкаже індикатор на тесті. Офіційний висновок лабораторії про наявність вірусу прийде на електронну пошту протягом 3-4 годин.

Як можна отримати результати тесту в електронному вигляді

Отримати результати аналізів в електронному вигляді можна на email і в месенджери.

Лабораторія автоматично відправляє результати на пошту, якщо її адреса вказана при здачі тесту. Додатково, Служба турботи LAB24 відправляє результати аналізів в обраний пацієнтом месенджер – Вайбер, телеграм, Вотсап. Режим роботи Служби турботи 8:00 – 21:00 7 днів на тиждень.

Як отримати результати в паперовому вигляді з мокрою печаткою

Отримати результати в паперовому вигляді ви можете в наших пунктах забору. Адреси пунктів ви можете дізнатися на сторінці тесту на цьому сайті за посиланнями:

ПЛР-тест на коронавірус

Антиген-тест

Результати ПЛР-тесту і антиген-тесту можна також отримати в аеропорту Бориспіль, Термінал Д. 2-й поверх (цілодобово, без вихідних). Для отримання результатів необхідно пред’явити паспорт громадянина України або закордонний паспорт особи, яка пройшла тестування.

Які бувають тести на коронавірус та коли їх робити?

Для діагностування присутності коронавірусу в організмі спочатку було винайдено тести ПЛР – полімеразної ланцюгової реакції. ПЛР тести – це тести, які дозволяють виявити РНК вірусу в генетичному матеріалі людини (наприклад слині).

Розрізняють два способи забору біоматеріалу для дослідження у пацієнта:

 • З носоглотки і порожнини рота і спосіб глибокого забору біоматеріалу з горла.

Тестування на коронарвірус може тривати від кількох годин до двох днів. За оцінками лікарів, точність ПЛР-тестів до нового Коронавірусу становить в середньому 30-60%.

Що важливо знати при підозрі на захворювання COVID-19:

 • необхідно провести тестування в перші дні перебігу хвороби;
 • тестування не діагностує covid, якщо вірус опустився в легені і нижче;
 • можна проводити у пацієнтів з вираженими симптомами хвороби, високою температурою, кашлем – тоді цей спосіб виявлення є найбільш показовим.
 • для інфікованих людей, які пройшли тестування на другому тижні, в якості альтернативи можна використовувати матеріал з глибоких дихальних шляхів, взятий за допомогою всмоктувального катетера, або ж відхаркувальний матеріал (мокрота).

Важлива відмінність ІФА (імуноферментний аналіз) від ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) в тому, що ПЛР відноситься до прямих способів виявлення збудника інфекції, тобто дозволяє визначити РНК вірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки і / або ротоглотки. ІФА тест на covid дозволяє побачити реакцію імунної системи на вторгнення інфекції, а не сам вірус.

Як підготуватися до ПЛР-тесту на COVID-19?
Які симптоми коронавірусу?

Найпоширеніші симптоми:

 • гарячка
 • кашель
 • втома
 • втрата нюху та смаку

Також можуть спостерігатися такі симптоми:

 • біль у горлі
 • головний біль
 • біль у м’язах і суглобах
 • діарея
 • висипання на шкірі, поблідніння пальців рук або ніг
 • почервоніння чи подразнення очей

Серйозні симптоми:

 • ускладнене дихання або задишка
  розлад мовлення, втрата рухливості або сплутаність свідомості
  біль у грудях.

За наявності серйозних симптомів слід негайно звернутися по медичну допомогу. Завжди телефонуйте перед візитом до лікаря чи медичного закладу.

Люди, які відчувають лише легкі симптоми та не мають інших захворювань, повинні лікуватися вдома.
У середньому, симптоми виникають протягом 5–6 днів після зараження, проте цей період може тривати до 14 днів.

Які документи потрібні для здачі тестів на COVID-19?

Наразі всі документи, які приймають на митницях і в аеропортах інших держав, заносяться в загальний реєстр та мають індивідуальний QR-код. Цей код не тільки дозволяє зручно користуватись бланком, але також перешкоджає підробці документів. Ми були свідками багатьох ситуацій, коли туристів зупиняли на кордоні і вилучали підробку.

Тому не ризикуйте, а краще подумайте про безпеку оточуючих!

Як сдаваті ПЛР тест з дитиною?

Види тестування на СOVID-19

ПЛР Тестування

Тестирование методом ПЦР – молекулярная диагностика, которая определяет наличие или отсутствие РНК короновируса. Для определения РНК кач. берут мазок со слизистой носоглотки. Подобный анализ есть в качестве экспресс-диагностики на определение РНК коронавирусной инфекции, который можно сдать прямо на приёме у врача. Тест показывает заражён ли человек в момент взятия мазка и в основном применяется при выписке пациента, переболевшего COVID-19.

ІФА-Тест

Иммуноферментный анализ крови является тестом на антитела и обладает большей информативностью, так как показывает течение болезни на текущий момент и дает информацию о том, что человек переболел COVID-19 в течение примерно двух месяцев. Достоверной информации о том, сколько времени антитела дают защиту от повторного заражения короновирусом пока нет. Тестов на антитела 5 видов, каждый из которых имеет свои преимущества и недостатки. Для анализа на иммуноглобулины берут кровь из вены или из пальца. За основные показатели берут IgM и IgG, реже используют IgA.

Таким образом, анализ крови на антитела (иммуноглобулин) к коронавирусу SARS CoV-2 подойдет тем, кто подозревает что переболел в лёгкой форме или бессимптомно, а также тем, кто хочет стать донором иммунной сыворотки, для болеющих COVID-19 в тяжелой форме. Мазок на определение РНК коронавирусной инфекции методом ПЦР подходит, когда человек заболел острой респираторной инфекцией и уверен, что ранее не болел Ковидом.

  Отримати допомогу

  Виникли труднощі з вибором? Необхідна консультація? Залиш контакти і кваліфікований фахівець з радістю допоможе тобі з вибором.